Mine sisu juurde

Visual Basic 2005/API

Allikas: Vikiõpikud

Sissejuhatus[muuda]

API ehk Windows Application Programming Interface kujutab endast süsteemilähedat teekide kogu, mille abil on võimalik muuta oma programm võimsamaks ja tõsta tema funktsionaalsust.

Mis ikkagi on API?[muuda]

API (Application Programming Interface) on ette määratletud Windowsi funktsioonid, millega võimaldatakse kontrollida välimust ja käitumisviise, mis esinevad ükskõik millisel Windowsi elemendil. Iga kasutaja tegevus käivitab mitu API funktsiooni, öeldes Windowsile, mis on juhtunud. Ehk API abiga on võimalik Windowsis kõike korda saata, muutes ka klassikalise Basic'u tõsiseltvõetavaks programmeerimisvahendiks.

Teised keeled võimaldavad kasutada automatiseeritud kutsungeid või kergemat ligipääsu API'le. Ka seda teed on läinud Basic, kuid hoopis teist moodi. Basic on täielikult peitnud API, muutes keeleloome kergeks. Iga kord, kui kasutatakse mingit koodi, tõlgitakse VB ümber API funktsioonidesse ja saadetakse Windowsile.

Kõigi nähtuste ilmingul kutsutavad koodid on käivitatud Windowsi ja protseduuri funktsiooniandmevahetusest. Seega kasutades nupu klõpsimise ilmingul tõstetavat koodi, ei pea vaevama ennast, kuidas seda tehti, ning saab pühenduda tähelepanuga koodile, mis järgneb pärast ilmingut.

Mida on lisatud[muuda]

VB 8 on läinud teed, kus kasutajad peaksid praktikas vähem API kutsungeid tarvitama. Loodud on objekt My mille kaudu saab palju ära teha.

Lingid[muuda]

Silicon Valley sissejuhatus