Mine sisu juurde

Programmeerimiskeel C/Eesmärk

Allikas: Vikiõpikud

Eesmärgiks on koostada adekvaatse sisuga konspekti laadne õpik, mis oleks põhjalik, sisaldades ka arvukalt erandeid, ning sama olles võimalikult lühike ja konkreetne. Sisu on koostatud vastavalt TTÜ ainekavas olevate ainete Informaatika ja Informaatika 2 läbimiseks vaja läinud teadmistest programmeerimiskeeles C, mis hinnanguliselt moodustas 50% hindest.

Lisaks peaks antud raamat andma tugeva põhja teistele ainetele, nagu programmeerimine ja algoritmid ja andmestruktuurid.

Vajadus[muuda]

Kuivõrd Eesti keelseid programmeerimisele suunatud raamatuid on vähe, ning konspekte täidetakse vahest aru saamatagi, kas kõik sai õigest kirja, on tegemist kohaga kust peaks saama kontrollida. See veelkord näitab, et antud õpiku sisu peab olema adekvaatne. Juhul, kui keegi kavatseb viia sisse paranduse, tuleb enne olla täiesti kindel, et parandatakse õigeti.

Sisu[muuda]

Sisu peaks valmis saades sisaldama vähemalt 99% koguses teoreetilisi teadmisi, et selle omandanud isik, kes teemat valdab, saaks nimetada ennas kogenud C programmeerijaks. Sisu valmimisest annavad tedvustust tingmärgid teemade ees. Hetkel võivad osad teemad kogu mahus veel puududa.