Ellujäämine looduses
Ellujäämine looduses on maalelavatel inimestel igapäevaselt vajalik. Ellujäämist looduses saab eristada pea neljal erineval maastikul(kõrb, mets, külmad- lumised alad ja džunglid). Ellujäämise oskused on suuresti seotud sellega, kus piirkonnas sa elad (näiteks, kui sa elad kõrbe piirkonnas, siis on sinu teadmised metsast ellujäämise et üsna madalad). Looduses on ellujäämine väga vajalik teadmine kuna sa ei te kunagi, millal sind võib variseda oht.
Ellujäämine Eesti metsas:
Eestit katab umbes 61% mets ehk 2.3 miljonit hektarit, mis annab Eestile 99. koha maailmas pea 200 riigi hulgast.
Eesti metsas ellujäämist on võimalik kasutada pea kõikjal põhja parasvöötmes. Ellujäämine metsas on mõnevõrra kergem kui ellujäämine džunglites või kõrbetes. Mets pakkub kõike mida eluks vajalik, ainult tuleb otsida.
Kuigi Eesti elanikud on harjunud tundma mürgistest roomajatest, taimedest ja seentest ainult rästikut, kärbseseent ja piibelehte kuid Eestis pea 200 liiki seeni millest pea 15 on mürgised ja taimedest 1440 liiki millest pea 100 on mürgised või ärritust tekkitavad.
Kuigi Eesti on oma loomastiku poolest üsna kitsas on meil ka erinevaid inimesele ohtlike loomi nagu hall-hunt, pruun karu ja põder keda küll näeb metses üsna harva, aga siiski ta on olemas.
Metsa minnes peaks kindlasti kaasas olema erinevaks situatsiooniks erinevad vahendid.
Soovituslik nimekiri:
Esmaabi pakk, signaali andmiseks vile, väike ellujäämis paun, mis koosneb tulepulk, tormi tikud( tule süütamiseks), peegel(tule süütamiseks päikselisel päeval, signaali andmiseks), kondoomid(vee kogumine ja filtreerimine), haaknõelad(lahtiste haavade kinnitamine), eraldi natuke sööki ja joogivett.
Metsa minnes peab kindlasti teavitama oma lähedasi või sõpru, täpsemalt kuhu lähed ja kauaks. See on eriti tähtis, kuna läbi selle on pärast otsijatel ja politseil kergem ja kiirem teid ülesse leida.
Kihiline riietumine on erilise tähtsusega. Kihiline riietumine annab võimaluse palavuse korral ühe kihtidest eemaldada ning anda kehal rahulikkult aega maha jahtumiseks. Vastasel juhul keha jahtub liiga kiiresti ja te võite külmetuda.
Olen kadunud
Kõnnin juba üsna kaua metsas ringi ja ühel hetkel märkan, et olen ära kadunud. Ära sattu paanikasse! Esmalt, ole rahulik ja püüa leida ning tuletada meelde tee kust tulid. Kui sa oled endale kinnitanud, et oled kadunud siis jää seisma, vaata ringi ja kuulata, kas on mingeid jälgi, hääli inimtegevusest. Edasi ei tohiks enam minna kuna esiteks on inimese aju tehtud nii, et üks osa ajust(parem või vasak) on tugevam ja kogu keha otse kõndides kaldub tugevama aju osa poole ning teiseks on see lihtsalt olla aja ja energia kulukas.