Arutelu:PHP

Selle lehekülje sisule puudub teiste keelte tugi.
Allikas: Vikiõpikud

Selle raamatu eesmärk[muuda]

Sellegi raamatu puhul tuleks kõigepealt mõelda, mis on kogu selle teksti eesmärk. Mul on tunne, et hetkel liigub see asi suunas "PHP manuaali eestikeelne koopia", mis minu arvates on üpris mõttetu ettevõtmine. Ma arvan, et enamik rahvast kasutab nii või naa ametlikku manuaali, kui on tarvis teada saada mõne funktsiooni täpset süntaksit. Kuna IMHO peaks selle raamatu eeldatavaks lugejaskonnaks olema ikkagi need, kes alles seda keelt tundma õpivad, siis oleks vast parem jagada õpetust teemade kaupa, alustades lihtsamatest asjadest ja liikudes keerukamate probleemide poole. Nene 08:11, 19 august 2005 (UTC)

Manuaali tõlkimisest[muuda]

Manuaali, eriti funktsioonide osa tõlkimine, on mõttetu ka minuarust. Küll on aga manuaali "language reference" osas paljugi sellist, mida sealt tõlkida võiks. Tunnen mitmeid noori php-huvilisi, kelle ingliskeele oskused on veel tagasihoidlikud ning neile ühtede ja samade algtõdede seletamine on ammu juba tüütavaks muutunud :P

Nõnda[muuda]

Manuaali tõlkimine eesti keelde on ebavajalik. Alustuseks pigem keskenduda nn hea programmeerimistava tutvustamisele (asi, mida vähemalt Eesti PHP-maastikul suht harva kohtab). Alustuseks kasvõi korrektne treppimine (koolkonniti erinev), if süntaksi korrektne kasutamin (usukumatu kuidvõrd seda vägistatakse), jutumärgid, get-post massiivid ja palju muud. Lisaks, kuna PHP4 ja funktsioonipõhine süsteemide tegemine on suhteliselt eilne päev, siis tuleks kindlasti rääkida võimalikult selgete ja lihtsate näidetega OOP programmeerimise alustaladest (PHP5). Need õpetused, mis hetkel igalpool netis saadaval (ka eesti keeles) on endiselt liiga keerulised. Räägitakse vaid teooriast, kuid väga vähe peatutakse praktikal ning väga ei viitsita põhjendada kuna on OOP kasulik ja kuna mitte jne jne jne... igaljuhul, edu!